fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Handel

CCC dostało dofinansowanie do pensji. Zaczyna działać ustawa o COVID

materiały prasowe
23 mln zł ustawowego dofinansowania na poczet wypłat dla pracowników otrzyma producent obuwia z Polkowic.

Dziś rano CCC, największy producent i dystrybutor obuwia w kraju i regionie Europy Środkowowschodniej poinformowało, że otrzymało 23 mln zł dofinansowania na pokrycie części kosztów pracowniczych. Odpowiedni wniosek firma złożyła 1 kwietnia.

- Zgodnie z dotyczącymi nas zapisami ustawy o COVID-19, złożyliśmy wnioski o skorzystanie z mechanizmów pomocowych w obszarze kosztów pracowniczych. Ubiegaliśmy się o pokrycie 40 proc. wynagrodzenia pracownika przez państwo (limit 40 proc. przeciętnego wynagrodzenia) w przypadku zmniejszenia jego etatu o 1/5 oraz pokrycie przez państwo postojowego w wysokości do 50 proc. płacy minimalnej – informuje Gabriela Kahl, dyrektor ds. human resources (HR) w CCC.

- Wnioski złożyliśmy jako jedni z pierwszych, już 1 kwietnia i zgodnie z 7-dniowym terminem otrzymaliśmy odpowiedź. Co najważniejsze i co ogromnie nas cieszy, jest to odpowiedź pozytywna i skutkuje dofinansowaniem na łącznie 23 mln złotych na kolejne 3 miesiące - dodaje.

- Część z tych środków już wpłynęła na nasze konta. Pomoc ta pozwoli na zachowanie kilku tysięcy miejsc pracy – informuje dyrektor.

Kwota ta wesprze spółkę finansowo i pozwoli na podejmowanie kolejnych działań antykryzysowych. Na pewno jest to również sygnał, że mechanizmy antykryzysowe działają, a wsparcie jest realne, więc przedsiębiorcy będą czekać na kolejne propozycje pomocowe. Z naszej strony jest to część działań mających na celu odciążenie kosztów, w tym w szczególności kosztów wynagrodzeń. Analogiczne działania podejmujemy na pozostałych rynkach – dodaje Gabriela Kahl.

CCC jest w trudnej sytuacji nie tylko z powodu epidemii i zamkniętych sklepów. W ub.r. realizowało spore inwestycje. Wysiłek ten sprawił, że – jak mówił założyciel Dariusz Miłek – spółka nie była gotowa na kryzys. Inwestycje miały przełożyć się jesienią na poprawę wyników grupy.

Firma stara się także o odroczenie płatności zawartych w przepisach specustawy. Jak informuje Daria Sulgostowska, rzeczniczka spółki, obecnie jest to kwota ok. 60 mln zł. - Jednocześnie wnioskujemy o wcześniejszy zwrot VAT i CIT (62 mln zł) - dodaje.

O tych sumach wcześniej informował zarząd spółki. CCC przygotowuje się do emisji akcji, z której chce pozyskać 400-500 mln zł po minimum 30 zł za walor. Około jedną trzecią emisji zamierza objąć założyciel Dariusz Miłek. Jednocześnie firma prowadzi rozmowy o odroczeniu płatności z bankami i posiadaczami obligacji (zwołał zgromadzenie na 15 kwietnia i na wszelki wypadek także na 30 kwietnia).

Od 23 marca firma wstrzymała regulowanie zobowiązań z tytułu faktoringu (20 mln zł).

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA