fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Handel

Coccodrillo mocne w internecie

Firma CDRL, właściciel dziecięcej marki odzieżowej Coccodrillo, poprawia sprzedaż zarówno w sklepach stacjonarnych jak i internetowym.

W lutym przychody spółki CDRL w sieci detalicznej w Polsce wyniosły 7,36 mln zł, czyli o 13 proc. więcej niż rok temu. Kolejny raz mocno wzrosła sprzedaż w internecie (w polskim sklepie) – aż o 155 proc., do 0,86 mln zł.

- Cieszymy się z kolejnego miesiąca bardzo stabilnego wzrostu sprzedaży w polskich sklepach i dynamicznego rozwoju naszego e-sklepu. W lutym uruchomiliśmy jego czeską wersję, a w planach mamy kolejne – mówi Tomasz Przybyła, wiceprezes CDRL. Wcześniej zarząd zapowiadał, że będzie na początku tego roku uruchamiać kolejne sklepy internetowe: poza Czechami także w Austrii, Niemczech i na Ukrainie.

Grupa z Pianowa dobrze rozpoczęła ten rok. Po dwóch miesiącach przychody w polskich sklepach stacjonarnych wzrosły o 12 proc., do 17,6 mln zł. Sprzedaż internetowa w polskich sklepach urosła o 146 proc., do prawie 2 mln zł, co zdaniem spółki jest efektem uruchomienia w połowie ubiegłego roku nowej witryny internetowej.

Na koniec tego roku sieć sklepów Coccodrillo ma wzrosnąć do 500 sklepów z około 450, które firma miała na koniec grudnia 2015 r.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA