fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Handel

Los Angeles zakazuje sprzedaży futer naturalnych

Bloomberg
Rada miejska Los Angeles zdecydowała o wprowadzeniu zakazu sprzedaży naturalnych futer na terenie miasta.

Zakaz zacznie obowiązywać od 2021 roku. W marcu 2018 r. podobne przepisy przyjęły miasta San Francisco i Berkeley, a w West Hollywood zakaz sprzedaży futer naturalnych wszedł w życie w 2013 roku.

Zakaz dotyczy sprzedaży nie tylko odzieży, ale również akcesoriów z jakimikolwiek elementami futrzanymi, w tym torebek oraz biżuterii, a także czapek i rękawiczek - informuje CBS. Jedyny wyjątek będą stanowić sklepy z używaną odzieżą w których nadal będzie można sprzedawać futra, ale tylko używane.

Sklepy, które w swoim asortymencie mają jeszcze nowe produkty z naturalnego futra - torebki, płaszcze czy kurtki - mają dwa lata na ich sprzedanie.

Bob Blumenfield, członek 14-osobowej rady miasta Los Angeles, powiedział po przegłosowaniu zakazu, że w ten sposób rada chce się sprzeciwić nieludzkiemu traktowaniu zwierząt. - Chcemy stać się przykładem nie tylko dla pozostałych miast w stanie Kalifornia, ale także dla całego kraju - powiedział Blumenfeld gazecie "Hollywood Reporter". Przeciwko zakazowi był tylko jeden członek rady.

Los Angeles to jak na razie największe miasto w USA, które zdecydowało się na taki zakaz.

Los Angeles to jedno z najważniejszych miast mody na świecie. Jest tam ponad 4 tysiące butików z luksusowa odzieżą takich marek jak Gucci, Jimmy Choo, Burberry czy Versace. Na początku lutego w mieście odbył się pierwszy Vegan Fashion Week - pokaz mody w którym nie zaprezentowano ani jednej sztuki odzieży zawierającej produkt odzwierzęcy.

Wielu projektantów mody nie czekając na zakazy samemu rezygnuje z futer i sków, m.in. Versace, Gucci, Michael Kors, Ralph Lauren, Tommy Hilfiger oraz Jimmy Choo - pisze "Hollywood Reporter. Na sztuczne futra decydują się też gwiazdy kina i celebryci jak Sandra Bullock, Bella Hadid, Amy Adams czy Priyanka Chopra i Ariana Grande, które regularnie pokazują się w ubraniach marek, które nie korzystają z futer i skór zwierzęcych.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA