fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka

Rząd bez pełnomocnika ds. euro

Bloomberg
Kiedy Polska przystąpi do strefy euro? Patrząc na działania polskiego rządu można powiedzieć, że nie w tej kadencji.

W ubiegłym tygodniu premier Beata Szydło odwołała wiceministra finansów Artura Radziwiłł, który pełnił stanowiska Pełnomocnika Rządu do spraw Wspierania Reform na Ukrainie. Głównego Rzecznika Dyscypliny Finansów Publicznych oraz Pełnomocnika Rządu do Spraw Wprowadzenia Euro przez Rzeczpospolitą Polską.

Na jego miejsce został powołany Leszek Skiba. W opublikowanej decyzji mogliśmy przeczytać, że "z dniem 27 listopada br. premier powołała podsekretarza stanu w Ministerstwie Finansów Leszka Skibę na stanowisko Pełnomocnika Rządu do spraw Wspierania Reform na Ukrainie oraz Głównego Rzecznika Dyscypliny Finansów Publicznych".

Z opublikowanego komunikatu wyraźnie wynika, że stanowisko pełnomocnika ds. euro zostało pominięte i nieobsadzone.

Dzisiaj spekuluje się, że nie był to przypadek. "Dziennik Gazeta Prawna" spekuluje, że jest to wyraz eurosceptycznego podejścia nowego rządu. Dziennik podkreśla, że PiS jest przeciwny chodzeniu do strefy euro w przewidywalnej przyszłości podkreślając, że w ocenie rządzącego ugrupowania ostatni kryzys dobitnie pokazał, że własna waluta to kluczowy atrybut suwerenności i najlepszy instrument polityki gospodarczej.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA