fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka

Kolejne firmy z Warmii i Mazur z certyfikatami

18 nowych firm dołączyło do grona posiadaczy certyfikatu „Produkt Warmia Mazury".

Województwo warmińsko-mazurskie wyróżniło kolejnych przedstawicieli lokalnego biznesu. Podczas uroczystej gali w Olsztynie przyznano 18 nowych certyfikatów „Produkt Warmia Mazury" firmom działającym m.in. w branży meblarskiej, turystyce, rolnictwie czy elektronice.

– Patriotyzm gospodarczy to popularny obecnie trend, choć w dobie globalizacji, kiedy staliśmy się obywatelami świata, utożsamianie się z konkretnym miejscem jest bardzo trudne. Jako samorząd województwa staramy się uświadomić mieszkańcom, jak ważna jest przynależność do danego regionu oraz jak istotne jest wspieranie naszych regionalnych firm. Wszystko to przekłada się bowiem na dobrobyt gospodarczy i społeczny województwa – powiedział podczas gali marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin.

„Produkt Warmia Mazury" to projekt, który od 2014 r. realizowany jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Dzięki przyznawanym certyfikatom produkty i usługi wytwarzane w regionie są rozpoznawalne wśród mieszkańców regionu i turystów. Dotychczas odbyło się siedem gal, podczas których wręczono 287 certyfikatów. Wyróżnienia otrzymali przedsiębiorcy oraz wydarzenia sportowe, kulturalno-rozrywkowe i edukacyjne.

 

- Więcej na temat certyfikatu „Produkt Warmia Mazury" w dodatku specjalnym 4 lipca w „Rzeczpospolitej".

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA