Reklama

Mniejszy wzrost Hiszpanii w tym roku

Rząd Hiszpanii obniżył prognozę wzrostu gospodarczego w bieżącym roku po większym spadku w I kwartale z powodu pandemii, spodziewa się też opóźnień w napływie unijnych środków pomocowych.

Publikacja: 10.04.2021 13:51

Mniejszy wzrost Hiszpanii w tym roku

Foto: Bloomberg

Obecnie rząd spodziewa się rocznego wzrostu PKB o 6,5 proc., wcześniej podawał liczbę 7,2 proc. — poinformowała minister gospodarki Nadia Calvińo na konferencji prasowej.

Czwarta gospodarka strefy euro mocno zależna od turystów zagranicznych ucierpiała bardziej od większości krajów rozwiniętych w pierwszym roku pandemii, spadek PKB w 2020 r był rekordowy: 10,8 proc. — pisze Reuter. Trzecia fala zachorowań i ograniczeń w ciągu pierwszych dwóch miesięcy oraz obfite opady śniegu zakłóciły dodatkowo działalność w styczniu. — Odrodzenie opóźniło się o kwartał — stwierdziła Calvińo i dodała, że rząd oczekuje zdecydowanego odbicia w II półroczu.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Gospodarka
Unia uderza w rosyjską ropę i jej nabywców. Pułap cenowy w dół, sankcje na Indie i Turcję
Gospodarka
Jak zmieniła się gospodarka USA i świata po pół roku rządów Trumpa?
Gospodarka
Kryzys już tu jest. Wszystkie starzejące się ręce na pokład
Gospodarka
Szansa dla początkujących przedsiębiorców. Rusza bezpłatny program mentoringowy
Materiał Promocyjny
Sprzedaż motocykli mocno się rozpędza
Gospodarka
Na stole w Brukseli 88 miliardów euro dla Ukrainy
Reklama
Reklama