fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka

Rzecznik MŚP apeluje do premiera o powołanie rady ds. skutków walki z COVID-19

Fotorzepa, Robert Gardziński
Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców zaapelował w liście otwartym do premiera Mateusza Morawieckiego o powołanie Rady Społeczno-Gospodarczej ds. skutków walki z COVID-19.

Rzecznik MŚP Adam Abramowicz radzi premierowi utworzenie rady, która składałaby się z naukowców oddelegowanych przez uniwersytety ekonomiczne oraz wydziały ekonomiczne innych polskich uczelni. Ich zadaniem miałyby być badania nad wpływem decyzji rządu w walce z epidemią COVID-19 na długotrwałe konsekwencje społeczno-gospodarcze. Rzecznik zaznacza, że poza opiniami specjalistów medycznych, koniecznie należy włączyć do tej dyskusji także analityków gospodarczych.

„Opinie ekspertów medycznych są niezwykle ważne, ale decyzje podejmowane na ich podstawie dotyczą nie tylko służby zdrowia – sposobów leczenia zarażonych wirusem COVID-19 i zapobiegania pandemii – lecz także całości życia społeczno-gospodarczego, w tym dalekosiężnych skutków ekonomicznych dla polskich rodzin” - wyjaśnia Abramowicz.

Jego zdaniem, rada powinna zająć się między innymi takimi kwestiami, jak analiza wydatków rządowych i skutków pogłębiania długu publicznego. Jak zauważa, te decyzje mogą znacznie ograniczyć dochód rozporządzalny przeciętnego gospodarstwa domowego w przyszłości.

„Proszę Pana Premiera o powołanie Rady Społeczno-Gospodarczej ds. skutków walki z COVID-19, składającej się z naukowców oddelegowanych przez uniwersytety ekonomiczne oraz wydziały ekonomiczne innych polskich uczelni, i konsultowanie decyzji w sprawach walki z pandemią także z tym gronem ekspertów. Do swojego pisma załączam stanowisko w sprawie lockdownu Rady Naukowej, która pracuje przy Rzeczniku MŚP” – podsumowuje Adam Abramowicz w opublikowanym liście.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA