fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

WIG20 z otwarciem powyżej 1780 pkt

Bloomberg
Nowy tydzień rozpoczyna się dość pozytywnie dla WIG20. W poniedziałek z rana indeks dużych spółek zwyżkuje o około 0,58 proc., do 1783 pkt. Mocno zniżkują z kolei małe spółki.

Po dość zmiennych kilku poprzednich sesjach nowy tydzień rozpoczyna się dość spokojnie. WIG20 otwiera się wyżej, ponad 1780 pkt. Jak na razie wysokie otwarcie nie niesie za sobą kontynuacji ruchu w górę, a WIG20 utrzymuje się przy poziomie otwarcia. Udaje się zatem wybić ponad maksima z poprzedniego tygodnia. W gronie dużych spółek wysokie otwarcie notuje JSW, którego akcje zbliżają się do 25 zł. Oznacza to blisko 8-proc. zwyżkę. Mocne są też Alior Bank, CCC, Orange i LPP. Jak na razie kolor zielony zdominował notowania blue chips.

Interesująco wygląda dziś słabe otwarcie sWIG80 na poziomie 14069 pkt. W kilkanaście minut udało się odrobić część strat i zbliżyć się do poziomu 14200 pkt, co jednak i tak oznacza spadek o ponad 1 proc. Kilka spółek z sWIG80 zniżkuje o blisko 10 proc. Po około 3 proc. tracą też Śnieżka czy Forte.

Na rynku walut obserwujemy z rana umocnienie złotego po słabym poprzednim tygodniu. Dolar wraca w okolice 3,74 zł, natomiast euro do 4,44. Straty stara się odrobić ropa naftowa. Baryłka typu WTI zwyżkuje o 0,75 proc., do 37,6 dolarów. Z kolei złoto utrzymuje się w okolicach 1947 dolarów.

Tematem dnia dziś będzie zapewne debiut Allegro. Znane są już szczegóły oferty - spółka planuje pozyskać około 1 mld zł z emisji akcji.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA