fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Powrót kupujących na GPW

GPW
Bloomberg
Po ubiegłotygodniowej zadyszce krajowe indeksy znów nabrały wigoru.

Początek tygodnia wypadł na solidnych plusach. Pół godziny po starcie poniedziałkowego handlu WIG20 znajdował się 1 proc. nad kreską, powracają po kilkudniowej przerwie powyżej poziomu 2100 pkt. Wzrosty w Warszawie korespondują z pozytywnymi nastrojami na zagranicznych rynkach akcji. Kupujący mają więcej do powiedzenia zarówno na zachodnioeuropejskich parkietach, jak i giełdach z naszego regionu, choć skala zwyżek głównych indeksów jest dość ograniczona.

W Warszawie największym zainteresowaniem kupujących cieszą się największe spółki z indeksu WIG20, które niemal w komplecie zyskują na wartości. Lokomotywami porannych zwyżek są walory Allegro i CD Projektu, kontynuujące piątkowe odbicie. Solidne poranne obroty. Na celowniku kupujących znalazły się również papiery spółek paliwowych, co w przypadku PKN Orlen zaowocowało nowym rekordem trwającej hossy. Nieco w tyle zostały największe baki, choć wszystkie utrzymują się na plusach. Mniej powodów do zadowolenia mają posiadacze akcji koncernów energetycznych, które kontynują korektę.

Kupujący pojawili się również w segmencie spółek o mniejszej kapitalizacji, gdzie w poniedziałkowy poranek wyraźnie przeważał kolor zielony. Pozytywnie w tym gronie wyróżniają się akcje deweloperów, w czym istotny udział miały lesze od oczekiwań wyniki sprzedaży Develii za I kwartał, potwierdzające doskonałą kondycję rynku mieszkaniowego.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA