fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Spółki z GPW nie są dostatecznie przygotowane na sytuacje kryzysowe

Fotorzepa, Robert Gardziński Robert Gardziński
Mniej niż połowa badanych spółek z GPW jest przygotowana na sytuacje kryzysowe. Niektóre uważają, że najlepszą strategią jest nabranie wody w usta.

Po mocnych zniżkach, jakie obserwujemy na GPW, wyceny spółek spadły wprawdzie do atrakcyjnych poziomów, ale w obliczu postępującej marginalizacji OFE o kupujących akcje jest coraz trudniej. Spółki muszą bardziej zabiegać o inwestorów i starać się unikać sytuacji kryzysowych, a jeśli już się wydarzą, to wychodzić z nich obronną ręką.

Tymczasem zaledwie 47 proc. badanych firm posiada instrukcje zarządzania sytuacją kryzysową. Należy jednak zauważyć, że postęp jest duży, bo dwa lata temu ten odsetek wynosił zaledwie 13 proc. – wynika z badania przeprowadzonego przez Martis Consulting oraz Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych.

Jako najgroźniejszą sytuację spółki wskazują oskarżenie kluczowych pracowników przez organy ścigania, istotne pogorszenie wyników finansowych, nałożenie kary (np. przez Komisję Nadzoru Finansowego) oraz czarny PR. – Najpoważniejsze zagrożenia badani identyfikują poza firmą, co może świadczyć o braku zaufania do otoczenia regulacy...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA