fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Czerwony początek sesji

Bloomberg
W pierwszych minutach handlu na warszawskiej giełdzie większą aktywnością wykazali się sprzedający. Kwadrans po starcie środowych notowań indeks największych spółek WIG20 notowany był prawie 0,4 proc. na minusie.

Słabość warszawskiego parkietu koresponduje z kolorem czerwonym obecnym na większości pozostałych europejskich rynkach akcji, gdzie o poranku więcej do powiedzenia mieli sprzedający. Większość głównych indeksów na giełdach Starego Kontynentu rozpoczęła notowania na minusie, ale skala zniżek jest ograniczona.

W Warszawie największe spółki z indeksu WIG20 cieszą się ograniczonym zainteresowaniem kupujących. Popyt pojawił się na papierach koncernów energetycznych Kupujący są też aktywni na walorach CD Projektu oraz PZU. Natomiast na celowniku sprzedających znalazły się akcje Allegro, pogłębiając trwającą już siódmą z sesję z rzędu korektę. Chętnie pozbywano się też papierów największych banków, choć w ich przypadku zasięg zniżek jest ograniczony. 

Lepsze nastroje panują na szerokim rynku akcji, gdzie w środowy poranek więcej do powiedzenia maja kupujący, stąd wyraźna przewaga drożejących walorów. Na celowniku kupujących znalazł się Wielton, którego kurs rośnie o ok. 15 proc.. Wzmożony popyt na papierach producenta naczep i przyczep to efekt publikacji dużo lepszych od oczekiwań rynku wyników finansowych za III kwartał. 

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA