fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Mieszane nastroje inwestorów. GPW zaczęła dzień na minusie

Fotorzepa, Andrzej Cynka
Warszawa zaczęła dzień pod kreską. Popyt szybko jednak wyprowadził kontrę.

Wczorajsza sesja na warszawskiej giełdzie nie była już tak udana, jak poniedziałkowa. Dominowało na rynku niezdecydowanie, a WIG20 zaliczył jedynie symboliczny wzrost i nadal utrzymuje się w kanale bocznym. Czy zmieni się to dzisiaj, czy może jednak przyszedł czas na mocniejszy akcent w wykonaniu niedźwiedzi?

Początek notowań należał do sprzedających, chociaż nie była to jakaś znacząca przewaga. W pierwszych minutach handlu WIG20 tracił bowiem około 0,2 proc. Przewaga niedźwiedzi była jednak krótkotrwała. Byki szybko przeszły do ofensywy i po godzinie od rozpoczęcia notowań indeks największych spółek zyskiwał prawie 1 proc. Liderem wzrostów w tym gronie jest CD Projekt, który zyskuję prawie 3 proc.

Spadkami, mimo udanego otwarcia, zakończyła się za to wczorajsza sesja na Wall Street. Dow Jones Industrial stracił 1,6 proc. natomiast S&P500 spadł o prawie 1,1 proc. Z jednej strony wraca temat relacji handlowych między Stanami Zjednoczonymi, a Chinami zaś z drugiej wciąż oczywiście pozostanie temat walki z pandemią koronawirusa.

Mieszane nastroje panowały na rynkach azjatyckich. Dobrze prezentował się Nikkei225, który zyskał 0,8 proc. Na drugim biegunie znalazł się Shanghai Composite, który kończył dzień 0,5 proc. pod kreską.

Jakie atrakcje czekają dzisiaj na inwestorów? W kalendarzu mamy m.in. dane z krajowego rynku pracy, które pokażą wpływ kryzysu na polską gospodarkę. Warto także śledzić to co dzieje się w przypadku konkretnych spółek. PKN Orlen poinformował wczoraj, że firma gotowa jest zaangażować się finansowo w projekt Ostrołęka C, tylko jeśli paliwem będzie gaz.

Z kolei Elektrownia Ostrołęka dokonała odpisu na ponad 1 mld zł, a to obniży wynik netto Energi za 2019 r. o 443 mln zł.

Na rynku walutowym na początku dnia mamy względny spokój. Dolar jest wyceniany na 4,15 zł, zaś euro kosztuje 4,55 zł.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA