fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Rynki spokojnie po posiedzeniu Fed

Fotorzepa/ Grzegorz Psujek
W środę amerykański bank centralny kolejny raz ściął stopy procentowe. Taka decyzja była oczywiście oczekiwana przez rynek, a europejskie indeksy rozpoczynają dzień z niewielką zmiennością.

WIG20 po kwadransie od startu notowań jest praktycznie w tym samym miejscu, co na koniec środowej sesji, czyli w okolicach 2229 pkt. Przypomnijmy, że wczoraj zmienność nie była imponująca, jednak poniedziałek oraz wtorek przyniosły solidne wzrosty wśród największych spółek. WIG20 zaczął się zbliżać w okolice poziomów, przy których był na przełomie lipca i sierpnia.

Dziś oczywiście mamy kolejną serię wyników. Pozytywnie zaskoczyło m.in. PGE. Stąd na starcie dzisiejszej sesji na czele są właśnie Tauron oraz PGE. Zwyżkuje też kurs mBanku. Kłopoty ma z kolei CCC. Spółka zaprezentowała wyniki wczoraj i już we środę notowania obuwniczej firmy zniżkowały. Dziś z rana strata przekracza 5 proc., co znosi kurs CCC poniżej linii wsparcia w okolice 116 zł za walor. Wracając do banków warto odnotować kolejne spadki Aliora, którego kurs z rana wędruje do 29 zł za walor.

Wśród europejskich giełd WIG20 plasuje się dziś w okolicach połowy stawki. Niemiecki DAX podobnie utrzymuje się w okolicach wczorajszego zamknięcia. Najlepszy z rana jest rosyjski RTS. Amerykański S&P500 zakończył środową sesję zwyżką o 0,33 proc., czyli na poziomie blisko 2047 pkt. Wracając do wczorajszego posiedzenia Fedu, inwestorzy oczywiście bardziej czekali na to, co powie przewodniczący Powell. Zapowiedział on, że na razie nie jest gotowy do dalszych obniżek stóp procentowych. Dodał jednak, że podwyżek nie będzie dopóki wyraźnie nie wzrośnie inflacja.

Na rynku walutowym również dziś jest bardzo spokojnie. Dolar kosztuje 3,81 zł, a euro 4,26 zł.

 

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA