fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

GPW: Poranek w czerwieni

Fotorzepa/ Grzegorz Psujek
Wyniki wyborów parlamentarnych były zgodne z oczekiwaniami, dlatego nie zrobiły większego wrażenia na inwestorach handlujących na warszawskiej giełdzie. Większe znaczenie ma dla nich sytuacja na zagranicznych parkietach, na których przeważają negatywne nastroje.

Początek poniedziałkowej sesji  przynosi lekkie cofnięcie indeksów w Warszawie. Pół godziny po rozpoczęciu notowań indeks największych firm WIG20 notowany był prawie 0,3 proc. poniżej ubiegłotygodniowego zamknięcia. Słabość warszawskiego parkietu koresponduje z kolorem czerwonym obecnym na większości pozostałych europejskich rynkach akcji, gdzie o poranku więcej do powiedzenia mają sprzedający. Większość głównych indeksów na giełdach Starego Kontynentu rozpoczęła notowania na minusie, ale skala zniżek jest ograniczona.

Słabsze zachowanie krajowego rynku w zawdzięczamy przede wszystkim przecenie walorów banków, które w komplecie znalazły się pod kreską. Sprzedający są też aktywni na papierach PKN Orlen i telekomów. Z kolei na drugim biegunie, wśród drożejących papierów, pozytywnie wyróżniają się spółki wydobywcze: KGHM i JSW.

Negatywne nastroje zdominowały handel na szerokim rynku akcji, gdzie w poniedziałkowy poranek w niewielkiej przewadze były taniejące walory.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA