fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Optymizm na GPW nie gaśnie

Fotorzepa, Grzegorz Psujek
Pierwsze minuty poniedziałkowego handlu na warszawskiej giełdzie przebiegają pod znakiem kontynuacji zwyżek z udanej końcówki ubiegłego tygodnia.

W zaledwie pół godziny od rozpoczęcia sesji WIG20 został wyniesiony ponad 1 proc. nad kreskę. Wzrosty w Warszawie korespondują z pozytywnymi nastrojami na pozostałych europejskich rynkach akcji. Kupujący są bardziej aktywni na parkietach rynków wschodzących z naszej części Europy. Równocześnie nieco w tyle zostały rynki rozwinięte, ale i tam przeważa kolor zielony.Zachętą do kupowania akcji jest perspektywa kolejnej obniżki stóp procentowych w USA, co miałoby nastąpić jeszcze w tym miesiącu.

Uwaga kupujących w Warszawie skierowana jest głównie na największe spółki wchodzące w skład WIG20. Motorem porannych zwyżek są drożejące walory PKN Orlen oraz spółek energetycznych. Kupujący pojawili się też na papierach KGHM największych banków- Pekao i PKO BP. Dobrą passę kontynuują również notowania CD Projektu, co z już początkiem z sesji zaowocowało ustanowieniem kolejnego rekordu notowań. Powodów do zadowolenia nie mają dziś za to posiadacze akcji Dino, Play i Cyfrowego Polsatu, które negatywnie wyróżniają się w indeksie.

Do łask wróciły małe i średnie spółki. W poniedziałkowy poranek na szerokim rynku akcji wyraźną przewagę miały drożejące papiery.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA