fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Spokojny początek sesji

Fotorzepa/Grzegorz Psujek
Na starcie czwartkowej sesji WIG20 świeci delikatnie na zielono. Czy dziś bykom uda się pokonać okrągły poziom 2500 pkt na WIG20?

Przez całą środową sesję indeks blue chips świecił na zielono. Ostatecznie bykom udało wypracować się symboliczny wzrost na poziomie 0,14 proc. Gorsze nastroje panowały w drugim i trzecim szeregu. mWIG40 stracił 0,6 proc., zaś sWIG80 0,2 proc. Obroty dla szerokiego WIG wyniosły skromne 759 mln zł, z czego 504 mln zł to zasługa 20 największych emitentów. Wczoraj w Europie dominowała strona podażowa. Również na Wall Street świecił kolor czerwony. W USA spadki nie były jednak duże. Co przyniesie czwartek? 

Na początku handlu symboliczną przewagę mają kupujący. WIG20 zyskuje 0,1 proc. Z technicznego punktu widzenia oporem na WIG20 jest obecnie lokalne maksimum z wtorku na poziomie 2479 pkt. Po pokonaniu tego pułapu kolejnym celem byków będzie okrągły poziom 2500 pkt. Wsparciem jest połowa dużej białej świecy z poniedziałku na 2440 pkt.

W dzisiejszym kalendarzu makroekonomicznym znajdziemy m.in. odczyt PKB w USA za III kwartał (ekonomiści spodziewają się poziomu 3,3 proc.) oraz dane dotyczące bezrobocia.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA