fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Marc Faber ostrzega przed krachem: mamy wszędzie bańki

Bloomberg
Każdy kto dziś kupuje akcje za chwilę może przeżyć bardzo niemiłą niespodziankę - ostrzega ekonomista i analityk Marc Faber.

Faber, który przewidział już kilka światowych kryzysów, ostrzega, ze na światowych rynkach tworzą się tzw bańki spekulacyjne i są one już "wszędzie".

Już w lutym tego roku Faber ostrzegał, że akcje na amerykańskich rynkach są bardzo przewartościowane i w każdym momencie może rozpocząć się przecena. Zdaniem analityka przecena na amerykańskich giełdach "uruchomi lawinę", która pociągnie za sobą inne giełdy.

- Globalne zadłużenie jest wyższe o 30 - 40 procent proc. niż to z 2007 roku - podkreśla Faber. Rynki są gotowe na korektę.

Wydawca magazynu „Gloom, Boom & Doom Reports" powiedział w wywiadzie dla CNBC, że inwestorzy mogą stracić nawet do 50 proc. swoich inwestycji na amerykańskim rynku. Według niego najbezpieczniej obecnie jest inwestować w Europie, gdzie jest dobra koniunktura a spółki giełdowe nie są przeszacowane. Zdaniem analityka amerykański rynek został w tyle za reszta świata.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA