fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Zmiany w kierownictwie MF

Fotorzepa/ Jakub Kamiński
Na stanowisko wiceministra finansów i Głównego Rzecznika Dyscypliny Finansów Publicznych od 16 kwietnia 2020 r. został powołany Piotr Patkowski – podaje resort. To młody doradca premiera Morawieckiego.

Dotychczasowy wiceminister finansów Leszek Skiba odchodzi na stanowisko wiceprezesa Banku Pekao SA. Na jego miejsce w środę po południu został Piotr Patkowski. Obejmie stanowisko wiceministra i Głównego Rzecznika Dyscypliny Finansów.

Jak podaje resort, Piotr Patkowski ukończył studia na kierunku prawo na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Był stażystą i współpracownikiem Instytutu Sobieskiego.

W jego CV podano, że był też założycielem lubelskiego oddziału Stowarzyszenia Studenci dla Rzeczypospolitej, w 2016 roku został honorowym członkiem tej organizacji.

Był też wiceprzewodniczący Rady Polskiego Instytutu Ekonomicznego, pracował w Biurze Prawnym Ministerstwa Energii i w Gabinecie Politycznym ówczesnego wicepremiera, ministra rozwoju i finansów Mateusza Morawieckiego. Następnie był doradcą Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Pełnił też funkcję dyrektora Departamentu Oceny Skutków Regulacji w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Na początku 2020 r. mianowany Koordynatorem Oceny Skutków Regulacji. Uczestnik Zespołu Programowania Prac Rządu.

Z Ministerstwa odszedł też wiceminister Tomasz Słaboszowski, nowym wiceszefem KAS, wiceministrem finansów od 16 kwietnia 2020 r. zostanie Anna Chałupa.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA