fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

To będzie dobry rok dla turystyki

Reklama obecności Polski na ITB zawieszona na głównej ulicy Berlina, Unter den Linden
Fotorzepa, Filip Frydrykiewicz
- Rok 2011 będzie lepszy w turystyce od rekordowego dotychczas roku 2008 - ocenia Klaus Laepple, szef Federalnego Niemieckiego Stowarzyszenia Przemysłu Turystycznego

Podczas konferencji prasowej w dniu oficjalnego otwarcia Niemieckich Targów Turystycznych w Berlinie (ITB), Laepple podał, że Niemcy wydali na wyjazdy wakacyjne 60 mld euro. Najchętniej podróżują oni do Hiszpanii, Turcji, Egiptu, Tunezji i na Cypr.

Wzrasta również liczba obcokrajowców odwiedzających Niemcy. Hotelarstwo zanotowało 7-procentowy wzrost liczby noclegów (60 mln). Najwięcej gości przyjeżdża do Bawarii, Berlina i Hamburga. Mimo chmury wulkanicznej paraliżującej ruch samolotowy, liczba pasażerów niemieckich lotnisk również nieco wzrosła (4,7 proc.).

– Targi są wypełnione do ostatniego miejsca – dodawał jeden z dyrektorów targów Krystian Göke. I przypomniał, że tematem przewodnim tegorocznej imprezy są nowe technologie, w tym mobil travel service.

Polska jest głównym partnerem targów, a to oznacza, że ma szczególny przywilej promowania się. – Nasza prezentacja pod hasłem „Move Your Imagination" ma pokazywać nowe oblicze naszego kraju i kreatywność jego mieszkańców – zapowiedział w stolicy Niemiec minister sportu i turystyki Adam Giersz.

Niemiecki minister gospodarki Rainer Brueüderle chwalił "legendarną polską gościnność" i zapewniał, że Niemcy są ciekawi swego wschodniego sąsiada. Potwierdzają to statystyki – w trzech kwartałach zeszłego roku Polskę odwiedziło 4,5 mln Niemców z prawie 9,5 mln zagranicznych turystów w ogóle. Po Austrii i Włoszech Polska jest trzecim celem niemieckich wycieczek autokarowych.

Targi, będące największym i najstarszym na świecie spotkaniem branży turystycznej, potrwają do niedzieli. W tym roku organizowane są już 45 raz. Bierze w nich udział ponad 11 tysięcy wystawców ze 188 krajów. Organizatorzy spodziewają się ponad 160 tys. odwiedzających.

W tym roku impreza podzielona jest między innymi na takie segmenty jak: Świat książki, Podróże służbowe, Szkolenie i zatrudnienie w turystyce, Rejsy wycieczkowa, Turystyka kulturowa, Technologia turystyczna, Świat e-podróży, Forum odnowy biologicznej.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA