Filip Frydrykiewicz

Absolwent historii na Uniwersystecie Warszawskim, kieruje serwisem Turystyka.rp.pl

Traveldata: Nie ma końca podwyżkom w biurach podróży. Kolejny rekord w skali roku

W ostatnim tygodniu średnia cena wycieczki z biurem podróży wzrosła o 68 złotych, a w ostatnim roku o rekordowe 876 złotych – podaje w najnowszym, przygotowywanym co tydzień raporcie Instytut Badań Rynku Turystycznego Traveldata*.

Rainbow: Więcej Turcji, więcej luksusu, mniej pośpiechu

Zwiększamy liczbę miejsc w naszych tureckich hotelach o sto procent. Podnosimy też ich jakość. A na wycieczki objazdowe zabierzemy turystów w mniejszych grupach w tempie slow – zapowiada biuro podróży Rainbow.

Polskie kongresy mają 17 nowych ambasadorów

Najwyższej klasy specjaliści z tytułami profesorów, reprezentujący takie dziedziny nauki jak medycyna, informatyka, ekonomia czy bibliotekarstwo, zasilili szeregi ambasadorów polskich kongresów

Prognoza IATA: W pierwszym roku z lotniska CPK skorzysta 30 milionów pasażerów

Ruch lotniczy w Polsce powinien odbudować się do stanu sprzed pandemii do końca 2024 roku. Zakładana roczna przepustowość pierwszego etapu lotniska budowanego w ramach CPK powinna mieć 40 milionów pasażerów. Do 2060 r. lotnisko przyciągnie łącznie około 850 mln pasażerów - przewiduje prognoza IATA.

Andrzej Gut-Mostowy pozostaje na stanowisku ministra od turystyki

Premier Mateusz Morawiecki wręczył dziś akt powołania na sekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii Andrzejowi Gutowi-Mostowemu.

Dominika Szulc zostaje w Brukseli, by promować polską turystykę

Dominika Szulc wygrała konkurs na dyrektora biura Polskiej Organizacji Turystycznej w Brukseli. To jej kolejne zwycięstwo, ponieważ kieruje tą placówką od 12 lat.

Dominika Szulc zostaje w Brukseli, by promować polską turystykę

Dominika Szulc wygrała konkurs na dyrektora biura Polskiej Organizacji Turystycznej w Brukseli. To jej kolejne zwycięstwo, ponieważ kieruje tą placówką od 12 lat.

Betlej: Paradoks – szczepienia idą słabo, a zakażeń ciągle mało

Szósty tydzień z rzędu Polska ma najlepszą sytuacją epidemiczną w Europie. Co ciekawe, utrzymuje ją mimo że w kraju wyraźnie słabnie chęć obywateli do szczepienia się, a stopień zaszczepienia pełną dawką na tle społeczeństw innych krajów maleje.

Andrzej Gut-Mostowy: Robiłem wszystko dla ratowania turystyki

Praca nad tarczą dla branży turystycznej, zainicjowanie prac nad bonem turystycznym i powołanie Rady Ekspertów ds. Turystyki przy ministrze rozwoju – to główne osiągnięcia półtorarocznej pracy w ministerstwie, jakie Andrzej Gut-Mostowy wymienia w liście do swoich współpracowników.

Turystyka zostaje w resorcie rozwoju. Czy Gut-Mostowy także?

Rada Ministrów rozporządzeniem z 12 sierpnia 2021 r. powołała Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Jego częścią nadal będzie dział administracji „turystyka”. Tymczasem kieruje nim sekretarz stanu Andrzej Gut-Mostowy, polityk Porozumienia, który złożył w środę dymisję.