Filip Frydrykiewicz

Absolwent historii na Uniwersystecie Warszawskim, kieruje serwisem Turystyka.rp.pl

Andrzej Gut-Mostowy pozostaje na stanowisku ministra od turystyki

Premier Mateusz Morawiecki wręczył dziś akt powołania na sekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii Andrzejowi Gutowi-Mostowemu.

Dominika Szulc zostaje w Brukseli, by promować polską turystykę

Dominika Szulc wygrała konkurs na dyrektora biura Polskiej Organizacji Turystycznej w Brukseli. To jej kolejne zwycięstwo, ponieważ kieruje tą placówką od 12 lat.

Dominika Szulc zostaje w Brukseli, by promować polską turystykę

Dominika Szulc wygrała konkurs na dyrektora biura Polskiej Organizacji Turystycznej w Brukseli. To jej kolejne zwycięstwo, ponieważ kieruje tą placówką od 12 lat.

Betlej: Paradoks – szczepienia idą słabo, a zakażeń ciągle mało

Szósty tydzień z rzędu Polska ma najlepszą sytuacją epidemiczną w Europie. Co ciekawe, utrzymuje ją mimo że w kraju wyraźnie słabnie chęć obywateli do szczepienia się, a stopień zaszczepienia pełną dawką na tle społeczeństw innych krajów maleje.

Andrzej Gut-Mostowy: Robiłem wszystko dla ratowania turystyki

Praca nad tarczą dla branży turystycznej, zainicjowanie prac nad bonem turystycznym i powołanie Rady Ekspertów ds. Turystyki przy ministrze rozwoju – to główne osiągnięcia półtorarocznej pracy w ministerstwie, jakie Andrzej Gut-Mostowy wymienia w liście do swoich współpracowników.

Turystyka zostaje w resorcie rozwoju. Czy Gut-Mostowy także?

Rada Ministrów rozporządzeniem z 12 sierpnia 2021 r. powołała Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Jego częścią nadal będzie dział administracji „turystyka”. Tymczasem kieruje nim sekretarz stanu Andrzej Gut-Mostowy, polityk Porozumienia, który złożył w środę dymisję.

Czarnek: Wycieczki szkolne do miejsc pamięci narodowej z dopłatą państwa

„Poznaj Polskę” – pod tym hasłem Ministerstwo Edukacji i Nauki będzie dofinansowywać wycieczki szkolne – poinformował na konferencji prasowej minister Przemysław Czarnek. Budżet przedsięwzięcia – 15 milionów złotych.

Pomoc dla firm poszkodowanych w covidzie w maju – w trzecim kwartale

Jednorazowe postojowe i zwolnienie ze składek – to dwie planowane przez ministerstwo rozwoju formy pomocy dla przedsiębiorstw, które mimo znoszenia obostrzeń nie mogły osiągać przychodów w maju.

Rainbow podwyższył gwarancję. „Sprzedaż pozytywnie nas zaskoczyła”

Rainbow zawarł z Towarzystwem Ubezpieczeń Europa aneks do umowy gwarancji ubezpieczeniowej podwyższającą tę gwarancję o 50 procent – z 60 do 90 milionów złotych.

Traveldata: Wrześniowe wakacje o 180 złotych droższe niż przed rokiem

Wraz z pierwszym tygodniem sierpnia minął szczyt sezonu letniego. Traveldata śledzi teraz ceny na pierwszy tydzień września. Już pierwsze notowanie pokazuje dużą różnicę w średniej cenie imprez turystycznych – 30 złotych tydzień do tygodnia i 177 złotych, licząc rok do roku.