fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

CBA wkroczyło do mieszkania Chrzanowskiego

materiały CBA
CBA wkroczyło do mieszkania Marka Chrzanowskiego, byłego przewodniczącego KNF, i zabezpieczyło dokumenty, które mogą mieć związek z aferą korupcyjną - donosi RMF FM.

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego weszli w ubiegłym tygodniu do mieszkania Marka Chrzanowskiego - podało RMF FM. Przeszukanie prywatnych rzeczy byłego szefa KNF zleciła prokuratura z Katowic, która prowadzi śledztwo w sprawie afery korupcyjnej z udziałem Chrzanowskiego i właściciela Getin Noble Banku i Idea Banku, Leszka Czarneckiego.

Po ujawnieniu taśm przez Czarneckiego, na których Chrzanowski proponuje mu przychylność wobec jego banków w zamian za łapówkę, funkcjonariusze CBA wkroczyli w środę, 14 listopada, do siedziby KNF, gdzie zabezpieczyli dokumenty związane ze sprawą. Dotarli między innymi do nagrań długich negocjacji, jakie były prowadzone przez członków KNF z przedstawicielami banków Leszka Czarneckiego.

Przypomnijmy jednak, że tego samego dnia, tuż po powrocie z zagranicznego wyjazdu Chrzanowski udał się do KNF kilka godzin przez agentami CBA.

Po tygodniu ujawniono, że CBA dotarło także do mieszkania oskarżonego o korupcję byłego szefa KNF i zabezpieczyło jego dokumenty i nośniki danych.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA