fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Blik dostępny w paczkomatach InPostu

Shutterstock
Notujący rekordy popularności system płatności Blik trafił do paczkomatów InPost.

Blik jest metodą płatności dostępną w większości paczkomatów i w każdym nowo powstającym.

Według raportu Gemiusa „E-commerce w Polsce w 2017 roku” Paczkomaty InPost są drugą, po przesyłkach kurierskich, najpopularniejszą formą dostaw zakupów w internecie, w tej chwili jest ponad 4000 paczkomatów. Na czym polega usługa? Podczas zakupu w sklepie internetowym można wybrać opcję płatności za pobraniem w paczkomacie, następnie klient otrzyma informację, że przesyłka czeka w wybranym miejscu i rozpoczyna proces jej odbioru. W panelu płatności klient wpisuje na nim kod Blik wygenerowany w aplikacji bankowej na swoim smartfonie i potwierdza go numerem PIN w aplikacji.

Dla Blika to ważny krok w rozwoju, który i tak jest bardzo szybki. Ten ogólnokrajowy standard płatności tylko w pierwszej połowie tego roku zrealizował aż 33 miliony transakcji, czyli prawie tyle samo co w całym 2017 r. Według danych PRNews.pl, klienci trzynastu największych polskich banków wykonali w II kwartale 2018 roku 65 milionów operacji bankowych smartfonem. W ich skład wchodzą także płatności Blikiem w sklepach stacjonarnych oraz internecie, wypłaty i wpłaty w bankomatach, a także przelewy na numer telefonu. Okazało się, że za ponad 28 proc. wszystkich operacji bankowości mobilnej w minionym kwartale odpowiadał Blik.

Czytaj także: Paczkę Poczty Polskiej odbierzesz w Biedronce. Wielka ofensywa państwowego operatora 

- Rosnący udział Blika wśród transakcji, które wykonujemy za pomocą bankowych aplikacji wskazuje, że coraz więcej Polaków zna nasz system płatności i coraz chętniej korzysta z jego różnych funkcji. Na jego popularność na pewno wpływa jego wygoda, bezpieczeństwo i dostępność w praktycznie wszystkich polskich bankach. Wszystkie te elementy sprawiają, że Blik staje się pierwszym płatniczym wyborem, a jak pokazują dane z banków – napędza także transakcyjność aplikacji mobilnych – mówi Dariusz Mazurkiewicz, prezes Polskiego Standardu Płatności, operatora Blika.

System ten umożliwia płatności w internecie i tradycyjnych sklepach, wypłatę i wpłatę gotówki z bankomatów oraz przelewanie natychmiastowo pieniędzy innym użytkownikom na numer telefonu bez znajomości ich rachunku bankowego. Udziałowcami spółki PSP jest sześć polskich banków: Alior Bank, Bank Millennium, ING Bank Śląski, mBank, PKO Bank Polski, Santander Bank Polska. Z Blika mogą korzystać również klienci Getin Banku, BGŻ BNP Paribas, Raiffeisen Polbanku, Credit Agricole, Pekao SA, Inteligo, Orange Finanse i T-Mobile Usługi Finansowe.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA