fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Bukmacherzy dają szansę minister Streżyńskiej

Minister cyfryzacji Anna Streżyńska
materiały prasowe
Bukmacherzy STS ocenili szanse na to, czy dojdzie do zmian w rządzie Beaty Szydło jeszcze w tym roku.

Według analityków najbardziej prawdopodobna jest dymisja ministra spraw zagranicznych. Kurs dla Witolda Waszczykowskiego to 1,60 - co oznacza, że każdy gracz, który trafnie postawi 100 zł na to, że zostanie odwołany, może zdobyć jedynie 140,8 zł.

Swojego stanowiska nie może być pewny również Andrzej Adamczyk. Kurs na to, że do końca bieżącego roku przestanie kierować resortem infrastruktury i budownictwa wynosi 1,80. Za postawione na niego 100 zł zdobędzie się tylko 158,4 zł. Trzecim ministrem, któremu analitycy STS dają największe szansę na dymisję, jest Konstanty Radziwiłł - kurs 3,00. Trafne postawienie 100 zł na utratę urzędu przez obecnego ministra zdrowia wiąże się z wygraną w wysokości 264 zł.

Co ciekawe, wśród ministrów, którzy są głównymi kandydatami do utraty stołka nie ma minister cyfryzacji Anny Streżyńskiej, która w mediach pokazywana jest jako osoba, która jako pierwsza odejdzie z rządu. Kurs w STS dla niej to 3,50.

Zdaniem bukmacherów najpewniejsza swojego stanowiska może być Beata Szydło. Kurs na to, że do 31 grudnia 2017 r. dojdzie do zmiany na fotelu Prezesa Rady Ministrów, wynosi aż 8,00. Oznacza to, że każdy gracz trafnie obstawiając 100 zł na dymisję premier, może wygrać aż 704 zł. Tuż za Szydło plasują się Antonii Macierewicz, minister obrony, Mateusz Morawiecki, szef resortu rozwoju i finansów oraz Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA