fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Prezes PZU Michał Krupiński zdymisjonowany

materiały prasowe
Rada nadzorcza PZU odwołała ze stanowiska prezesa Michała Krupińskiego. Powodu dymisji nie podano.

Nieoficjalnie mówi się że prezes PZU nie dogadywał się z Radą Nadzorczą i że był jakiś konflikt w zarządzie.

"Zarząd Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń Spółki Akcyjnej ("PZU SA", "Spółka") informuje, że w dniu 22 marca 2017 roku Rada Nadzorcza Spółki odwołała z dniem 22 marca 2017 roku Pana Michała Krupińskiego z funkcji Prezesa Zarządu PZU SA i ze składu Zarządu PZU SA" - napisano w komunikacie.

Uchwała weszła w życie z dniem podjęcia.

Michał Krupiński został prezesem PZU w 2016 roku. Na stanowisko powołany, kiedy ministrem Skarbu Państwa był Dawid Jackiewicz.Zastąpił na tym stanowisku prezesa Andrzeja Klesyka, który zrezygnował z tej funkcji w grudniu 2015 roku.

Michał Krupiński został prezesem PZU w styczniu 2016 roku.

Przez pięć lat zarządzał interesami Bank of America Merrill Lynch w Europie Środkowo-Wschodniej. Był też zastępcą dyrektora wykonawczego w Banku Światowym.

Wcześniej w rządzie Jarosława Kaczyńskiego był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa, gdzie odpowiadał za nadzór właścicielski. Nadzorował program konsolidacji sektora energetyki.

Po objęciu stanowiska w PZU prasa pisała o nim „złote dziecko PiS” i zastanawiała się dlaczego porzucił karierę w międzynarodowych instytucjach. Nowy prezes zapowiadał, że ma plan by z PZU zrobić najlepszego ubezpieczyciela i najsilniejszego zarządzającego aktywami nie tylko w Polsce, ale i w Europie Środkowo-Wschodniej. PZU miało się stać wizytówka Polski na europejskim rynku.

Zapewniał, że nie zamierza w firmie przeprowadzać rewolucji, ale kontynuować dobre trendy i wydobyć ukryty potencjał.

Po zakupie przez PZU Alior Banku przez poprzedni zarząd największy polski ubezpieczyciel kupił bank Pekao. Wtedy też Krupiński zapowiedział, że to koniec bankowych zakupów PZU.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA