fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Morawiecki: MF nie planuje interweniować na rynku złotego

Fotorzepa/ Marta Bogacz
Ministerstwo Finansów nie planuje interweniować na rynku złotego - poinformował w poniedziałek wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.

Pytany o ewentualność interwencji na rynku złotego, Morawiecki odparł, że złoty jest walutą płynną i nie raz w ciągu ostatnich ośmiu - dziewięciu lat bardzo nam to pomogło w buforowaniu ryzyk makroekonomicznych.

"Również dzisiaj, pamiętajmy o tym, że to czasowe osłabienie, zresztą nie jakieś intensywne (...) pomaga eksporterom i myślę, że przyczyni się do dobrego wzrostu gospodarczego" - powiedział wicepremier na briefingu przed konferencją poświęcona wdrażaniu funduszy europejskich "Fundusze Europejskie. Nowoczesna gospodarka siłą rozwoju".

Minister zaznaczył, że złoty nie raz był słabszy niż obecnie. "Nie mamy dziś w zamyśle żadnych interwencji w tym zakresie" - zapewnił.

Morawiecki pytany był również o konsekwencje ewentualnego opuszczenia strefy euro przez Włochy w związku z wynikami niedzielnego referendum.

Jego zdaniem dziś jest za wcześnie, aby mówić o tym co zrobią Włochy. Ale, jak podkreślił wicepremier, wynik głosowania w referendum jest bardzo ważny.

"Bierzemy pod uwagę różne scenariusze. Zresztą taka refleksja dotycząca tego, czy euro jest częścią rozwiązania problemu, czy częścią problemu, coraz częściej jest analizowana w różnych stolicach europejskich" - powiedział Morawiecki. Dodał, że życzy jak najlepiej walucie europejskiej.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA