fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Film

Netflix nakręci film o ataku Andersa Breivika

Lwp Kommunikáció [CC BY-SA 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Flickr
Film o ataku terrorystycznym na norweskiej wyspie Utoya zostanie wyprodukowany przez Netflix.

Według doniesień portalu deadline.com, w filmie zagrają norwescy aktorzy, a budżet ekranizacji ma wynieść ok. 20 milionów dolarów.

Reżyserem ma być Brytyjczyk Paul Greengrass, zdobywca Złotego Niedźwiedzia za film "Krwawa niedziela" w 2002 roku, pięć lat później nominowany do Oskara za za "Lot 93". Wyreżyserował też filmy "Kapitan Phillips" o statku porwanym przez somalijskich piratów czy "Green Zone" o inwazji na Bagdad oraz trzech filmów o Jasonie Bournie.

Zdjęcia do filmu mają rozpocząć się jesienią. Greengrass ma także napisać scenariusz, we współpracy z norweską dziennikarką Asne Seierstad.

W lipcu 2011 roku Anders Breivik podłożył ładunek wybuchowy w pobliżu siedziby rządu w Oslo. W wyniku eksplozji zginęło 8 osób. Następnie na wyspie Utoya, gdzie odbywała się impreza partyjnej młodzieżówki, zastrzelił z zimną krwią 69 osób.

Breivik, który niedawno zmienił nazwisko na Fjotolf Hansen, został skazany na 21 lat więzienia. To najwyższy wymiar kary, jaki istnieje w prawodawstwie norweskim, ale w uzasadnionych przypadkach taki wyrok można przedłużyć.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA