fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Farmacja

Pelion przejął kontrolę nad Pharmeną

Dystrybutor farmaceutyków posiada już ponad połowę akcji biotechnologicznej spółki notowanej na NewConnect.
Giełdowy Pelion w ostatnich dniach kupił 360 tys. akcji biotechnologicznej Pharmeny. Tym samym posiada już 4 398 542 akcji dających 50,01 proc. na walnym zgromadzeniu spółki notowanej na NewConnect. Przypomnijmy, że Pharmena w październiku pomyślnie zakończyła II fazę badań klinicznych nad innowacyjnym lekiem przeciwmiażdżycowym, opartym na opatentowanej cząsteczce 1-MNA.
Różnica pomiędzy wyceną posiadanych przez Pelion akcji Pharmeny według wartości godziwej a historycznym kosztem ich nabycia wyniesie około 89 mln zł. Kwota ta wpłynie na wynik finansowy grupy Pelion za IV kwartał 2015 r.
„ Zarząd spółki zwraca uwagę, że pełne wyniki skonsolidowane grupy Pelion za 2015 rok zostaną ujęte w rocznym sprawozdaniu skonsolidowanym, które będzie opublikowane zgodnie z terminami obowiązującymi emitentów papierów wartościowych i poza wpływem rozliczenia nabycia kontroli nad spółką Pharmena będą uwzględniały wszystkie zdarzenia mające miejsce w IV kwartale oraz na koniec roku 2015, w tym wszelkie konieczne odpisy oraz rezerwy, które mogą z kolei wpłynąć na zmniejszenie wyniku finansowego w 2015 roku. Przesyłanej w niniejszym raporcie informacji nie należy więc traktować jako prognozy wyniku grupy Pelion w IV kwartale" – czytamy w komunikacie.
We wtorek o godz. 10 akcje biotechnologicznej spółki drożały o 4,55 proc. do 23 zł. Od stycznia kapitalizacja Pharmeny poszybowała w górę o prawie 130 proc. Akcje Pelionu drożały natomiast o 1,84 proc. do 52,50 zł. Od początku roku udziały dystrybutora farmaceutyków potaniały o prawie 40 proc.
Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA