fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Farmacja

Biomed o krok bliżej leku na koronawirusa

Adobe Stock
Wszystko przebiega zgodnie z planem i harmonogramem. Biomed zakończył proces wytwarzania Immunoglobuliny,leku na koronawirusa. Na 23 września zaplanowano proces aseptycznego rozlewu preparatu do ampułek.

"Następnie, Immunoglobulina anty SARS-CoV-2 poddana będzie badaniom jakościowym, w tym badaniom stabilności produktu i zostanie przekazana do badań klinicznych w czterech ośrodkach: w Lublinie, Bytomiu, Białymstoku i Warszawie, według zatwierdzonego protokołu badań. Zwolnienie leku, którego spółka jest dostawcą do niekomercyjnych badań klinicznych planowane jest w IV kwartale" czytamy w komunikacie.

Przypomnijmy, że w sierpniu ruszyła produkcja pierwszej serii immunoglobuliny,  która w ocenie przedstawicieli konsorcjum pracującego nad lekiem, może być przełomem na globalną skalę.

– Jako pierwsi na świecie startujemy z produkcją leku na koronawirusa. Ponad wszelką wątpliwość udowodniono już skuteczność osocza w leczeniu. Potwierdziły to badania między innymi amerykańskie i niemieckie. Nie ma innego leku, który mógłby zostać wprowadzony w perspektywie roku, który byłby tak skuteczny – podkreślał senator Grzegorz Czelej, jeden z pomysłodawców stworzenia substancji.

Obecnie akcje Biomedu kosztują 15,2 zł za sztukę.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA