fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Farmacja

Biomed Lublin ma umowy na dostawę osocza

AdobeStock
Wytwórnia surowic i szczepionek zakończyła proces zawierania z Regionalnymi Centrami Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa umów dostawy osocza zawierającego przeciwciała anty-SARS-CoV-2, poinformowano w komunikacie. Do 20 lipca podpisano umowy z 9 punktami.

W ramach zawartych umów pobrano ponad 84 litry osocza zawierającego przeciwciała, które wymaga dodatkowego badania przez zewnętrzne laboratorium na poziom przeciwciał. Jak dotąd przebadanych zostało 34,932 litrów osocza. Dostawę pierwszej partii osocza spółka planuje zrealizować 21 lipca.

Jak przypomina Biomed, do wytworzenia preparatu wymagane jest zebranie co najmniej 150 litrów osocza. Proces produkcyjny zajmie ok 1,5 miesiąca. Następnie wytworzony produkt musi zostać przebadany przez Instytut Hematologii i Transfuzjologii co może potrwać ok 1 - 1,5 miesiąca. Po tzw. zwolnieniu produktu do badań, badania kliniczne zajmą ok 4 miesięcy. Po podsumowaniu wyników badań, w celu dopuszczenia produktu do obrotu lek musi zostać zarejestrowany przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA