fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Europejski Kongres Gospodarczy

Logistyka i transport na XII EKG w Katowicach

Jak pandemia wpłynęła na skalę przewozów? Czy zahamowane zostały rozwój infrastruktury transportowej i inwestycje w logistyce? Jak zmienia się transport publiczny? Te pytania padną podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Podczas sesji pt. „Strategia transportowa dla Polski" omówione zostaną krajowe priorytety, cele polityki transportowej UE, nowe inwestycje w naszym regionie, zmiany w przepływach towarów, odbudowa łańcuchów logistycznych, kwestie zrównoważonego transportu, emisyjność i polskie realia. Eksperci dyskutować będą o wpływie regulacji na konkurencyjność kolei, gęstości sieci drogowej i kolejowej, dokończeniu kluczowych inwestycji infrastrukturalnych i efektach „domknięcia" sieci oraz znaczeniu CPK dla systemu transportowego.

W debacie pt. „Logistyka dziś i jutro" przeanalizowany zostanie wpływ pandemii na skalę przewozów, rozwój infrastruktury transportowej, inwestycje w logistyce magazynowej, warunki uzyskania trwałego wzrostu przewozów cargo kolejowego wobec zmieniającej się struktury polskiej gospodarki, transport intermodalny – perspektywy wzrostu i potrzeby infrastrukturalne, oraz wywołane pandemią zmiany na mapie światowego handlu i nowe technologie w łańcuchu dostaw.

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA