fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Europejski Kongres Gospodarczy

XII Europejski Kongres Gospodarczy

Adobe Stock
Komisarz UE, ministrowie i przedsiębiorcy spotkają się na 12. Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach 2–4 września.
W debatach uczestniczyć będą przedstawiciele świata polityki i biznesu. Wrześniowe spotkanie odbędzie się w formie hybrydowej – zarówno stacjonarnie, jak i online. Wśród gości, którzy przyjadą do Katowic, jest m.in. wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans.
W agendzie nie zabraknie dyskusji związanych z wyzwaniami dla europejskiej gospodarki, a także z Europejskim Zielonym Ładem, za którego wdrażanie w Komisji Europejskiej odpowiada komisarz Timmermans.
Wiedzą i doświadczeniem w ramach debat podzielą się m.in.: Brunon Bartkiewicz, prezes ING Banku Śląskiego; Dominika Bettman, prezes Siemensa w Polsce; Jerzy Buzek, przewodniczący Parlamentu Europejskiego w latach 2009–2012, premier w latach 1997–2001, przewodniczący Rady EEC; Tadeusz Kościński, minister finansów; Michał Kurtyka, minister klimatu; Przemysław Lutkiewicz, wiceprezes LPP; Olga Ewa Semeniuk, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju; Jarosław Sroka, członek zarządu Kulczyk Investments; Marek Staszek, prezes DB Cargo Polska; Dawid Zieliński, prezes Columbus Energy.
Wydarzenie odbędzie się z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa i higieny, zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA