fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Energetyka

Tauron: Powołano nowy zarząd spółki

Adobe Stock
Rada Nadzorcza Tauron Polska Energia powołała nowy zarząd spółki. Na prezesa wybrano Wojciecha Ignacoka, Marka Wadowskiego na stanowisko wiceprezesa ds. finansów a Jerzego Topolskiego na stanowisko wiceprezesa ds. zarządzania majątkiem.

Nowy zarząd został powołany na trzyletnią kadencję - poinformowała spółka w komunikacie.

W połowie czerwca 2020 r. Rada Nadzorcza Taurona ogłosiła konkurs na stanowiska prezesa i trzech wiceprezesów spółki. Do tej pory zarząd był trzyosobowy.

Wojciech Ignacok od 2016 r. pełnił funkcję prezesa PEC Geotermia Podhalańska.W latach 2009-2016 był związany ze Scott Wilson/URS/Aecom Company, gdzie świadczył usługi konsultanta/inżyniera konsultanta/kierownika projektu/zastępcy dyrektora przy realizacji projektów w zakresie modernizacji systemu kanałów przeciwpowodziowych Wrocławia w celu ochrony przeciwpowodziowej oraz budowy Dolnośląskiego Centrum Materiałów i Biomateriałów Wrocławskie Centrum Badań EIT+.

Od 2013 r. był również odpowiedzialny za realizację budowy zbiornika przeciwpowodziowego Racibórz Dolny na rzece Odrze.

Marek Wadowski, wiceprezes ds. finansów, to jedyny członek poprzedniego zarządu Taurona, który znalazł się w nowym składzie. W latach 2008-2015 był związany z grupą kapitałową Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW). W latach 2008-2009, jako wiceprezes - dyrektor finansowy Polskiego Koksu (spółka zależna od JSW), odpowiadał za strukturyzowanie transakcji handlowych, wdrażanie polityki zabezpieczenia ryzyka walutowego, obniżanie kosztów finansowych, zarządzanie płynnością.

Jerzy Topolski od początku kariery zawodowej związany z branżą energetyczną i grupą Tauron lub jej poprzednikami prawnymi, tj. Enion i Zakładem Energetycznym Kraków.

Od 2016 r. pełnił funkcję wiceprezesa ds. operatora w Tauron Dystrybucja - spółka zależna Taurona.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA