fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Energetyka

W lipcu ruszą nowe dotacje do fotowoltaiki

Panele słoneczne
AdobeStock
Coraz więcej Polaków decyduje się na instalację paneli słonecznych, by samodzielnie produkować ekologiczny prąd i przy tym oszczędzać. Wkrótce ruszy nowa edycja programu „Mój Prąd”.

Z dofinansowania można skorzystać tylko w przypadku przydomowych instalacji fotowoltaicznych o mocy między 2 a 10 kWp, zakończonych po 31 stycznia 2020 roku. Jak zapowiadał rząd, program ma zostać w tym roku poszerzony o dodatkowe ekologiczne rozwiązania, jak ogrzewanie domów z użyciem pomp ciepła, inwestycje w lokalne magazyny energii czy przydomowe ładowarki do samochodów elektrycznych.

W ubiegłym roku w ramach programu „Mój Prąd” można było uzyskać bezzwrotne dotacje o wartości do 5 tysięcy złotych, ale nie mogły one przekraczać 50 proc. inwestycji. W nowej edycji ta kwota może wzrosnąć, jako że program będzie finansowany także ze środków unijnych. Cały program „Mój Prąd” ma trwać do 2029 roku, a jego budżet sięga aż 103 mld zł.

Osoby prywatne, przedsiębiorcy i rolnicy zaineresowani instalacją fotowoltaiczną mogą skorzystać też z innych form dofinansowania, w tym programu rządowego „Czyste Powietrze”, a także lokalnych dotacji, ulgi podatkowej (termomodernizacyjna) czy pożyczek udzielanych na preferencyjnych warunkach.

Źródło: Business Insider Polska
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA