fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ekonomia

Warszawa relatywnie mocna

Fotorzepa/Grzegorz Psujek
Na ostatniej sesji tygodnia przeciąganie liny trwa w najlepsze. Żadna ze stron nie potrafi zdobyć zdecydowanej przewagi. Na Zachodzie dominuje kolor czerwony.
Na początku piątkowej sesji na warszawskim parkiecie panuje duże niezdecydowanie inwestorów. Na otwarciu notowań indeks grupujący największe krajowe spółki rósł o 0,22 proc., do 1787 pkt. Przed godz. 11 wzrosty wynosiły już tylko 0,1 proc. Najlepsze nastroje panują w drugim szeregu. mWIG40 zyskiwał 0,4 proc. Z grona największych spółek najsłabiej wypada Alior Bank, PGNiG i PZU. Najmocniej na zielono świecą walory PKO BP, Energi i LPP.
Na innych giełdach na Starym Kontynencie dominuje kolor czerwony. Najmocniej traci niemiecki DAX (-1,1 proc.) i francuski CAC40 (- 1,4 proc). Po około 1 proc. tracą również giełdy w Mediolanie, Londynie i Madrycie.
W ciągu dwóch godzin handlu akcje czterech spółek zdołały już wyznaczyć co najmniej roczny szczyt notowań. W tym elitarnym gronie znalazł się: AmRest, CD Projekt, Betacom oraz Abadon Real Estate. Analogicznie, w co najmniej rocznym dołku jest kurs sześciu emitentów: Magna Polonia, Hyperion, Inter RAO, MNI, Wasko, PGE.
Na rynku walutowym obserwujemy osłabienie się złotego względem głównych walut. Dolar wyceniany jest na 4,21 zł, zaś euro kosztuje 4,49 zł.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA