fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ekonomia

Monstrualna rezydencja w Bel Air sprzedana. Cena niebotyczna

Megaposiadłość w Los Angeles wreszcie sprzedana. Kupcem jest Chińczyk a cena transakcyjna to 75 mln dolarów czyli ponad 284 mln złotych.

Gigantyczna rezydencje w Bel Air pierwotnie wystawiono na sprzedaż za 88 mln dolarów czyli około 336 mln złotych. Jednak jeszcze w czasie budowy deweloper liczył, że sprzeda ją za 150 mln dolarów, co byłoby absolutnym rekordem. Jednak ceny nieruchomości w USA spadły.

Dom wybudował Ardie Tavangarian, właściciel firmy budowlanej Arya Group. Pierwotnie rezydencja miała być domem dla jego rodziny, ale koszty budowy rosły i Tavangarian postanowił jednak sprzedać luksusową rezydencję - informuje "The Wall Street Journal".

Ten trzykondygnacyjny dom -o powierzchni mieszkalnej ponad 2300 metrów kwadratowych - ma m.in. windę dla samochodów, lądowisko dla helikopterów oraz garaż na sześć aut. Ma także ogromny taras na dachu, basen bez brzegów czyli tzw. infiniti pool o długości niemal 80 metrów, dużą i profesjonalną kuchnię z chłodnią zamiast zwykłej lodówki. W domu jest też profesjonalna sala kinowa z najnowocześniejszym kinowym nagłośnieniem 4-D Dolby Atmos-Sound, a w piwnicy jest pomieszczenie do przechowywania wina na 3 tysiące butelek oraz humidor do przechowywania cygar ze specjalnym pokojem do palenia.

W rezydencji jest też duże pomieszczenie rozrywkowe z barem, stolikiem do gry w pokera oraz stołem bilardowym, stołami z piłkarzykami i całą ścianą pojemników ze słodyczami, a także z wyjściem na duży taras i do basenu oraz do jacuzzi.

W sumie dom ma 17 sypialni, 15 łazienek oraz dwie nowoczesne i w pełni wyposażone kuchnie.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA