fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ekonomia

#RZECZoBIZNESIE: Czym jest patriotyzm gospodarczy?

W dzisiejszym programie #RZECZoBIZNESIE rozmawiamy o patriotyzmie gospodarczym, ograniczającej biurokracji oraz o piwie.

1.Czy jest i czym się objawia patriotyzm gospodarczy? Jak być gospodarczym patriotą? Czy temat sprowadza się do płacenia podatków? Czy kryje się za nim coś więcej? O poczuciu obywatelskiego obowiązku w biznesie rozmawiamy z Adamem Abramowiczem (PiS), szefem parlamentarnego Zespołu na rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego.

2. Pierwszy weekend maja to tradycyjnie początek sezonu na rynku piwa w Polsce, który trwa do września. W tym czasie sprzedaje się blisko połowę piw kupowanych w Polsce w ciągu roku. Czy ten rok będzie udany dla browarów? Po jakie rodzaje piwa sięgamy? Odpowiada Beata Drewnowska, dziennikarz Rzeczpospolitej.

3. Biurokracja, biurokracja i jeszcze raz biurokracja, czyli co najbardziej ciąży polskiej gospodarce. Jak zrzucić okowy urzędniczych barier i sprawić, by przedsiębiorcy w końcu odetchnęli i mogli skupić się na prowadzeniu firm, a nie pieczątkach? O hamulcowych każdej gospodarki rozmawiamy z Andrejem Sadowskim, prezydentem Centrum im. Adama Smitha.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA