Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 01.04.2020 17:18 Publikacja: 01.04.2020 17:18
Foto: Fotorzepa/ Grzegorz Psujek
Zaledwie dwa dni trwało odbicie na warszawskiej giełdzie. W środę do gry wróciły niedźwiedzie. Kolor czerwony świecił przez cała sesję, a WIG20 zakończył notowania poniżej poziomu 1500 pkt.
W środę właściwie nawet na moment nie pojawiła się szansa na to, że wzrostową passę z ostatnich dni uda się podtrzymać. Karty od samego startu notowań rozdawały niedźwiedzie. WIG20 sesję zaczął 1,5 proc. pod kreską. Ostatnie tygodnie na rynku przyzwyczaiły jednak, że do porannych zmian nie ma sensu się zbytnio co przywiązywać, ani też traktować ich jako wyznacznika na dalszą część dnia. Rynek potrafił bowiem wychodzić z głębokiej defensywy, jak również pogłębiać straty. Tym razem jednak przerabialiśmy inny scenariusz. Mijały bowiem kolejne godziny handlu, a indeks największych spółek naszego parkietu trwał praktycznie w martwym punkcie. Dość powiedzieć, że w połowie sesji tracił 1,7 proc. Oczywiście taki wynik nie napawał optymizmem, ale i tak trzeba podkreślić, że nasz rynek całkiem nieźle prezentował się na tle największych giełd. We Francji czy też w Niemczech spadki w ciągu dnia przekraczały ponad 3 proc.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
ORLEN, uwzględniając światowe trendy, stawia na nowoczesne technologie. Podejmuje współpracę ze start-upami, wdr...
W należących do grupy spółek DANONE w Polsce Zakładach Produkcyjnych Nutricia w Opolu uruchomiono pierwszy w kra...
Napędza gospodarkę i coraz częściej nadaje jej kierunek. Wyrósł z roli dostawcy i kształtuje technologiczną tran...
Tegoroczną, XVIII już, edycję konferencji Banku Gospodarstwa Krajowego dla jednostek samorządu terytorialnego po...
Kolejne trzy wyższe uczelnie i dwa resorty dołączyły do prac nad specjalnym raportem pt. „Bezpieczeństwo łańcuch...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas