fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Edukacja i wychowanie

Piontkowski: zamknięcie szkół prawdopodobnie zostanie przedłużone

Dariusz Piontkowski
Fotorzepa, Jakub Czermiński
Prawdopodobnie uczniowie nie wrócą do szkół przed wakacjami. Decyzja w tej sprawie ma być ogłoszona pod koniec tygodnia. Minister edukacji Dariusz Piontkowski zastrzegł, że w pierwszej kolejności pod opiekę nauczycieli wróciłyby dzieci w wieku przedszkolnym.

- Wydaje się, że będzie decyzja o przedłużeniu zamknięcia szkół, choć niewykluczony jest powrót uczniów do tradycyjnych zajęć jeszcze w tym roku szkolnym  - powiedział dzisiaj szef MEN na antenie TVP.

Podobnie oceniał sytuację we wczorajszej rozmowie z Interią:

– Być może nie będzie powrotu do szkół przed wakacjami. Teraz nie jesteśmy w stanie stwierdzić tego na 100 procent. Trzeba jeszcze trochę poczekać. W jakimś momencie, w uzgodnieniu z ministrem zdrowia, wydamy odpowiednie decyzje. Najważniejsze zdanie w tym temacie mają minister zdrowia i główny inspektor sanitarny – oznajmił  Piontkowski.

RMF24 informuje z kolei, że rząd ma nowy pomysł na zapewnienie opieki dzieciom w czasach epidemii koronawirusa. Jeżeli lekcji nie będzie do września, to szkoły, żłobki i przedszkola mają działać jako świetlice. Uruchomienie takiego rozwiązania w drugim bądź trzecim etapie uwalniania gospodarki zasygnalizował premier Mateusz Morawiecki.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy odbędą się egzaminy maturalne, ale na pewno nie wcześniej niż w czerwcu.  Premier Mateusz Morawiecki zapewnił, że o nowym terminie matur 2020 rząd poinformuje nie później niż na trzy tygodnie przez samymi egzaminami. Ministerstwo Edukacji Narodowej nie planuje odwołania matur pisemnych, ale rozważa rezygnację z egzaminów ustnych.

– Przypominam, że ustna część egzaminu maturalnego nie ma wpływu na rekrutację na uczelnie i być może będzie warto z tej części zrezygnować. Ale na pewno wcześniej poinformujemy o tym uczniów – informował Dariusz Piontkowski na antenie TVP.

Dodał, że MEN dąży do przeprowadzenia egzaminu ósmoklasisty, ale może okazać się, że  zostanie on odwołany. Wówczas jedną z opcji rekrutacji byłby konkurs świadectw.

Plan odmrażania gospodarki i ograniczania obostrzeń dopiero w III etapie przewiduje częściowe otwarcie żłobków, przedszkoli i szkół podstawówek dla klas I-III.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA