fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Dyplomacja

Kowal: Polacy przynoszą Trumpowi szczęście

Fotorzepa, Dawid Golik
Nie sądzę, że wizyta w USA pomoże Dudzie w Polsce. To bardzo anachroniczne myślenie PiS-u i części osób z prawicy, która o Ameryce myśli w kategoriach lat 90. – mówi prof. Paweł Kowal, poseł Koalicji Obywatelskiej, były wiceminister spraw zagranicznych w rozmowie z Bogusławem Chrabotą.

Może się okazać, że tym razem to Duda robi łaskę Trumpowi. Jest przekonane wśród ludzi wokół prezydenta USA, że tzw. polskie stany będą miały znaczenie w wyborach, że polski pierwiastek odezwie się przy urnach. Trump sam mówi, że Polacy przynoszą mu szczęście – mówi gość podcastu.

Donald Trump ma zerwaną więź historyczną z ostatnimi 70-oma laty. Zachowuje się tak, jakby nie było II wojny światowej, sprawia wrażenie jakby nie rozumiał dlaczego żołnierze amerykańscy znaleźli się w Niemczech – mówi Kowal.

Co ma większy wpływ na dzisiejszą Amerykę: Donald Trump czy kryzys spowodowany koronawirusem? Czy Polska jest traktowana jako sojusznik USA? Czy protesty przełożą się na wynik wyborczy Trumpa? Co oznacza wycofanie wojsk amerykańskich z Niemiec? O tym wszystkim w tym odcinku podcastu „Świat w skali makro”.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA