fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Dyplomacja

Korea Północna: Trump chce podporządkować sobie świat

AFP
Strategia bezpieczeństwa narodowego przyjęta przez Donalda Trumpa to "przestępczy dokument", który zmierza do "podporządkowania całego świata interesom USA" - oświadczył północnokoreański MSZ.

- Ta strategia w pełni ukazuje, że polityka "Ameryka przede wszystkim", o której gang Trumpa wykrzykuje jest niczym innym niż proklamacją agresji wymierzonej w  kontrolowanie świata zgodnie ze swoim gustem i swoją wolą - powiedział rzecznik MSZ Korei Północnej w oświadczeniu cytowanym przez północnokoreańską agencję KCNA.

W piątek ONZ ma głosować nad kolejnymi sankcjami, jakie USA chciałyby nałożyć na Pjongjang w związku z ostatnią próbą z użyciem międzykontynentalnej rakiety balistycznej przeprowadzoną przez reżim Kim Dzong Una.

AP pisała wcześniej, że strategia przyjęta przez Trumpa zakłada ciągłą konkurencję między państwami, wycofuje się z ostrzeżeń przed zmianami klimatu i potwierdza, że Stany Zjednoczone będą jednostronnie broniły swej suwerenności, nawet jeśli oznacza to ryzyko dla istniejących porozumień z innymi krajami.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA