fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Dodatki Specjalne

Uznany partner przyśpiesza rozwój

AdobeStock
Dla rozwoju spółek biotechnologicznych, w których model biznesowy opiera się na zawieraniu umów licencyjnych i dystrybucyjnych z dużym partnerem branżowym, współpraca z zagranicznymi kontrahentami jest bardzo ważna.

Obecna sytuacja pandemiczna wcale nie przeszkadza w nawiązywaniu kontaktów biznesowych. Negocjacje można też prowadzić kanałami zdalnymi.

Dobrze sprawdzona

Bioceltix to spółka biotechnologiczna z Wrocławia. Od czterech lat rozwija innowacyjne terapie w weterynarii.

– Pracujemy nad lekami biologicznymi, stosowanymi w leczeniu powszechnie występujących schorzeń u zwierząt towarzyszących, a opracowywane przez nas leki będą alternatywą dla objawowego leczenia farmakologicznego, opartego o klasyczne leki chemiczne – mówi Łukasz Bzdzion, prezes zarządu Bioceltix.

Spółka dysponuje nowoczesnym zapleczem badawczo-produkcyjnym spełniającym standard farmaceutyczny GMP. – Celem Bioceltix jest wprowadzenie na rynek nowych, skutecznych i co najważniejsze bezpiecznych weterynaryjnych leków biologicznych, które przejdą pełną ścieżkę rejestracyjną w Europejskiej Agencji Leków – dodaje prezes Bzdzion.

Zauważa, że pandemia koronawirusa zbiegła się w czasie, kiedy firma prowadziła zaawansowane rozmowy z podmiotem branżowym znajdującym się w pierwszej dziesiątce największych firm weterynaryjnych na świecie. – Mieliśmy już kupione bilety lotnicze i umówione spotkanie w siedzibie firmy. Ostatecznie rozmowa twarzą w twarz się nie odbyła, ale szybko dostosowaliśmy się do zaistniałej sytuacji i dalsze rozmowy były kontynuowane za pośrednictwem wideokonferencji. W naszym przypadku pandemia nie wpłynęła w znaczący sposób na spadek dynamiki prowadzonych negocjacji – wspomina prezes.

I dodaje, że dzięki tym rozmowom technologia Bioceltix została zweryfikowana przez wiarygodne źródło, jakim jest firma weterynaryjna o zasięgu globalnym.

– Taka walidacja jest bardzo istotna dla rozwoju spółek biotechnologicznych, w większości których model biznesowy opiera się na zawieraniu umów licencyjnych i dystrybucyjnych z dużym partnerem branżowym – tłumaczy prezes Bzdzion.

Współpraca to rozwój

Firma telemedyczna Infoscan jest pierwszą w Polsce firmą świadczącą usługi opisu badań ZOPS (zaburzenia oddychania podczas snu).

Spółka stale współpracuje z prawie 30 klinikami i lekarzami w Polsce, którzy już korzystają z pełnego pakietu korzyści, jakie oferuje telemedycyna i outsourcing opisu badań ZOPS.

Teraz Infoscan zamierza poszerzyć zakres współpracy z Medintech GmbH, austriackim dystrybutorem sprzętu oraz rozwiązań medycznych.

Oba podmioty prowadzą negocjacje dotyczące integracji systemu Check Point Cardio ze środowiskiem Scansoft oraz wejścia ze zintegrowanym rozwiązaniem na rynek kanadyjski, a także pozostałe rynki zagraniczne.

W lutym obie spółki podpisały list intencyjny, na podstawie którego oba podmioty negocjowały m.in. warunku dystrybucji na terenie Polski sprzętu oraz asortymentu niezbędnego do walki z koronawirusem, w tym respiratorów oraz urządzeń do monitorowania stanu zdrowia osób chorych na Covid-19.

– Potencjalne poszerzenie współpracy z Medintech będzie kolejną możliwością przyspieszenia rozwoju dla Infoscanu. Platforma Check Point Cardio oferowana przez Medintech, służąca do zdalnej diagnostyki kardiologicznej, zostałaby zintegrowana z systemem Osascan w ramach platformy telemedycznej stworzonej przez Scansoft. Dzięki temu poszerzylibyśmy naszą ofertę telemedyczną o telekardiomonitoring oraz inne zdalne badania dotyczące pracy serca i układu krążenia – tłumaczy Piotr Sobiś, prezes spółki Infoscan.

A Hans-Peter Ebner, CTO oraz współwłaściciel Medintech GmbH, zauważa, że widzi bardzo duży potencjał w środowisku telemedycznym rozwijanym przez Scansoft z grupy Infoscan.

– Integracja naszego systemu Check Point Cardio z tym środowiskiem będzie stanowiła zarówno dla Medintech, jak i Infoscan okazję do przyspieszenia rozwoju na płaszczyźnie produktowej oraz sprzedażowej. Mamy nadzieję, że negocjacje zakończą się sukcesem i jak najszybciej zaczniemy wspólnie działać – dodaje Hans-Peter Ebner.

Infoscan i Medintech prowadzą również negocjacje dotyczące kierunków ekspansji zagranicznej zintegrowanego rozwiązania. Nowe rozwiązanie miałoby zostać wprowadzone na rynek kanadyjski oraz kraje, w których oba podmioty prowadzą już działalność.

– Wybór Kanady jako kraju, w którym miałoby zadebiutować nasze wspólne rozwiązanie, nie jest przypadkowy. Naszym zdaniem działalność na tym rynku może uprościć proces certyfikacji naszych rozwiązań w USA, dzięki czemu będziemy mogli wejść na najbardziej rozwinięty rynek telemedyczny na świecie – tłumaczy Maciej Nowak, wiceprezes spółki Infoscan.

Zdradza, że firma bardzo intensywnie pracuje nad nowym rozwiązaniem razem z AMC Tech i jest optymistycznie nastawieni do pomyślnego zbliżającego się procesu certyfikacji przed FDA. – Prowadzimy również rozmowy dotyczące pozostałych rynków. O szczegółach poszerzenia współpracy będziemy mogli powiedzieć dopiero po zakończeniu rozmów oraz podpisaniu umowy – dodaje wiceprezes Nowak.

W lipcu Infoscan wznowił realizację umowy z hiszpańskim partnerem – Giromed Institute. Trwają też prace i negocjacje zmierzające do przywrócenia realizacji zamówień od francuskiego kontrahenta GBF International.

- Artykuł powstał w ramach dodatku promocyjno-informacyjnego Innowacje Biotechnologia.

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA