fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Dobra osobiste

Ziobro: 250 tys. zł dla miasta Tuchów ze "strefą wolną od LGBT"

Zbigniew Ziobro
Fotorzepa/Jakub Czermiński, AdobeStock
Minister Sprawiedliwości we wtorek zapowiedział, że gmina Tuchów otrzyma wsparcie z Funduszu Sprawiedliwości. Będzie to aż 250 tys. zł, czyli trzykrotnie więcej niż miałaby otrzymać z programu unijnego. Wszystko za sprawą przyjęcia uchwały o tzw. "strefie wolnej od LGBT".

- (...) udzielamy wsparcia dla gminy, która ma agendę prorodzinną i angażuje się w wsparcie dla prawidłowo, dobrze funkcjonujących rodzin sprzeciwiając się narzucaniu sprzecznej z polską kulturą tradycją ale też z polskim porządkiem prawnym ideologii LGBT+ ideologii gender, którą fałszuje Komisja Europejska - mówił podczas wystąpienia minister Ziobro.

Podkreślił, że przyznanie dotacji dla gminy Tuchów to gest sprawiedliwości i pokazanie, że polskie państwo nie pozostawia takich gmin opresji KE.

Minister Sprawiedliwości zapowiedział także skierowanie wniosku do premiera Matusza Morawieckiego ws. stworzenia stałego mechanizmu wsparcia dla gmin, które w rozumieniu Ziobry są szykanowane za to, że wspierają politykę prorodzinną.

Przypomnijmy, że reakcja Komisji Europejskiej o nieuwzględnieniu gminy Tuchów w unijnym programie pn. "Partnerstwo miast" to pokłosie przyjętej pod koniec maja 2019 r. uchwały o tzw. strefie wolnej od LGBT.

Radni podtarnowskiego miasta Tuchów przyjęli rezolucję, w której zadeklarowali, że "dla dobra życia, rodziny i wolności" samorząd Tuchowa nie będzie "ingerować w prywatną sferę życia Polek i Polaków". "Nie damy narzucić sobie wyolbrzymianych problemów i sztucznych konfliktów, które niesie ze sobą ideologia LGBT+" - stwierdzili.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA