fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Dane osobowe

Jan Nowak nowym Prezesem Urzędu Ochrony Danych Osobowych - jest zgoda Senatu

Adobe Stock
Czy będzie nakładał wysokie kary, a może będzie łagodniej traktował przedsiębiorców przekonamy się już niedługo. Jan Nowak zostanie nowym Prezesem Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Senat w piątek 12 kwietnia 2019 r. podjął uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na powołanie Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych i wyraził zgodę na powołanie Jana Nowaka na to stanowisko.

Co prawda do objęcia urzędu potrzebne złożenia ślubowania w Sejmie, po tym jak jego kandydatura została zaakceptowana przez Parlament będzie to tylko formalność.

Z oficjalnych danych podanych przez urząd ochrony danych wynika, że nowy prezes ma 67 lat. Urodzony 20 października 1951 r. w Białej Podlaskiej. Absolwent Politechniki Warszawskiej, Wydziału Mechaniki Precyzyjnej oraz podyplomowych studiów EMBA w Wyższej Szkole Menadżerskiej w Warszawie.

Z ochroną danych osobowych związany od stycznia 2008 roku, gdy został Dyrektorem Biura Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych. W związku z pełniona funkcję w imieniu organu ochrony danych osobowych wydał decyzje administracyjne i opinie legislacyjne. Podejmował liczne działania kontrolne, kształtował opinie i stanowiska dotyczące ochrony danych osobowych. Swoją działalność kontynuuje także po 25 maja 2018 roku, gdy powstał Urząd Ochrony Danych Osobowych, w którym pełni funkcję Dyrektora Urzędu.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA