fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Dane gospodarcze

Brazylia jest czwartym krajem pod względem napływu inwestycji zagranicznych

Brazylia
Pixabay, chulhwan
Choć wartość inwestycji zagranicznych na świecie spadła w pierwszym półroczu 2019, to niektóre kraje wyraźnie zyskały w tym okresie. Dużym wygranym jest Brazylia.

Jak podało OECD, wartość inwestycji zagranicznych na świecie w pierwszej połowie 2019 roku wyniosła 572 mld dol., co oznacza, że skurczyła się o 20 proc. względem tego samego okresu rok wcześniej. Szczególnie wyraźnego spadku doświadczyły Stany Zjednoczone, w których wartość napływających FDI zmniejszyła się o 57 mld dol. do 151 mld dol. Przyczyną pogorszenia nastrojów zarówno w USA, jak i na innych rynkach, są napięcia handlowe z Chinami.

Jednym ze zwycięzców w tych niespokojnych dla inwestorów czasach okazała się jednak Brazylia. Od stycznia do czerwca 2019 roku w tym kraju zanotowano wzrost napływającego kapitału z zagranicy, co wyniosło Brazylię na czwarte miejsce pod względem wartości otrzymanych FDI. Przychodzące inwestycje zagraniczne sięgnęły w Brazylii 27 mld dol. Delikatny wzrost miał miejsce również w Chinach.

Wciąż najwięcej inwestycji zagranicznych napływa do Stanów Zjednoczonych. Na drugim miejscu plasują się Chiny, a za nimi Francja, Brazylia i Indie. Pierwszą dziesiątkę zamyka z kolei Meksyk, który również dużo zyskał w pierwszym półroczu 2019 – tam wartość FDI skoczyła aż o 7 mld dol. do 18 mld dol.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA