fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Covid-19

Floryda znosi wszystkie obostrzenia dotyczące COVID-19

Ron DeSantis
AFP
Gubernator Florydy Ron DeSantis w poniedziałek zniósł ze skutkiem natychmiastowym wszystkie ograniczenia wprowadzone w związku z pandemia koronawirusa. Powołał się na skuteczność i dostępność szczepionek.

Gubernator DeSantis podpisał ustawę unieważniającą lokalne zarządzenia awaryjne, które nakładały ograniczenia z powodu COVID-19. 

Argumentując swoją decyzję powiedział, że zmniejsza się liczba nowych infekcji i stale rośnie liczba zaszczepionych mieszkańców stanu.

Prawie 9 z 23 milionów mieszkańców Florydy otrzymało przynajmniej jedną dawkę szczepionki - podaje amerykański departament zdrowia.

Szczepionka została udostępniona w zeszły piątek dla wszystkich powyżej 16. roku życia bez konieczności posiadania dowodu zamieszkania w stanie. Dokument ten był wymagany od stycznia, aby poradzić sobie z początkowym wysokim zainteresowaniem szczepionkami.

DeSantis skrytykował również surowe środki bezpieczeństwa, które nadal obowiązują w innych stanach.

Powiedział, że ci, którzy nadal twierdzą, że muszą z wykorzystaniem policji kontrolować mieszkańców, mówią tym samym, że "nie wierzą w szczepionki".

Na Florydzie szczepionki firm Pfizer, Moderna i Johnson & Johnson są dostępne w wielu przypadkach bez umawiania się na wizytę. 

Źródło: AFP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA