fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Covid-19

Koronawirus w Polsce: Średnia dobowa liczba zakażeń z 7 dni przekroczyła 10 tys.

Karetka pogotowia
Fotorzepa, Jakub Czermiński
Po raz pierwszy od 16 grudnia średnia dobowa liczba zakażeń koronawirusem w Polsce z ostatnich 7 dni przekroczyła 10 tysięcy.

Rzecznik rządu, Piotr Müller, w rozmowie z Wirtualną Polską ujawnił, że w ciągu ostatniej doby w Polsce wykryto 7 937 zakażeń koronawirusem.

W porównaniu do ubiegłego wtorku liczba zakażeń wykrytych w ciągu doby wzrosła - tydzień do tygodnia - o 1627. Oznacza to wzrost tydzień do tygodnia o 25 procent.

W porównaniu do wtorku przed dwoma tygodniami liczba wykrytych zakażeń wzrosła o 2 759.

Jednocześnie średnia dobowa liczba zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 z ostatnich 7 dni przekroczyła 10 tysięcy - i wynosi 10 107.

Średnia ta przekroczyła 10 tysięcy po raz pierwszy od 16 grudnia, gdy wynosiła 10 227.

Wskaźnik zakażeń wykrywanych w ciągu doby na 100 tys. mieszkańców z ostatnich 7 dni wynosi obecnie 26,35 - to oznacza, że przekracza on poziom, który - w listopadzie - był przedstawiany jako poziom po przekroczeniu którego cała Polska stawała się czerwoną strefą.

Minister zdrowia Adam Niedzielski mówiąc w ostatnim czasie o trzeciej fali epidemii w Polsce wskazywał, że - w optymistycznym wariancie - osiągnie ona szczyt na poziomie średnio 10-12 tysięcy zakażeń koronawirusem na dobę.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA