fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Covid-19

Dworczyk: Wstrzymujemy transport 330 tysięcy dawek szczepionki

Fotorzepa, Jakub Czermiński
W sobotę Pfizer poinformował, że zmniejsza tymczasowo dostawy do Europy, ponieważ niezbędne są modyfikacje w fabryce, aby zwiększyć moce produkcyjne. Zmienia to harmonogram szczepień także w Polsce.

Minister Dworczyk powołał się na medialne doniesienia od firmy. Wynika z nich, że od 15 lutego Pfizer zwiększy liczbę dostarczanych co tydzień szczepionek.

- My oczywiście bardzo na to liczymy i jesteśmy przygotowani, żeby od razu te szczepionki wykorzystywać, ale będziemy mogli o tym poważnie rozmawiać w momencie, gdy wpłyną do nas dokumenty - mówił minister.

Szef kancelarii premiera poinformował, że zapadła decyzja o wstrzymaniu transportu 330 tysięcy dawek szczepionki, które miały być w przyszłym tygodniu wykorzystane do szczepienia pacjentów z grupy "zero". - Zdecydowaliśmy się wstrzymać ten transport, zmienić całą logistykę do momentu, gdy firma Pfizer przyśle nam dokładny harmonogram dostaw do Polski - powiedział.

Dworczyk zapewnił, że wszystkie osoby, które otrzymały pierwszą dawkę, dostaną także drugą dawkę szczepionki, a harmonogram Narodowego Programu Szczepień zostanie utrzymany.

W Polsce na COVID-19 zaszczepiło się prawie 437 tysięcy osób. Szczepionka Pfizer-Biontech była pierwszą, jaka trafiła na polski rynek.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA