fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Covid-19

Rzecznik rządu o obostrzeniach: Analizy nie są optymistyczne

Rzecznik rządu Piotr Müller
Rzecznik rządu Piotr Müller
Fotorzepa, Jakub Czermiński
Piotr Müller poinformował, że podczas dzisiejszego spotkania Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego zapadnie decyzja w sprawie dalszego utrzymania obostrzeń. Rzecznik rządu przekazał, że obecne analizy dotyczące liczby zakażeń nie są optymistyczne.

Zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem, od 28 grudnia do 17 stycznia nie działają dyskoteki i kluby nocne oraz baseny, aquaparki, siłownie, kluby i centra fitness, z wyłączeniem tych działających w podmiotach wykonujących działalność leczniczą, przeznaczonych dla pacjentów.

W piątek lub najpóźniej w poniedziałek ma zostać ogłoszona rekomendacja w sprawie powrotu uczniów do szkół. Obecnie brane pod uwagę rozwiązanie to powrót uczniów z klas I-III.

Czytaj także: Dr Grzesiowski: Powrót do szkół? Przedwczesny pomysł

- Ogniska koronawirusa są rozproszone po całej Polsce, więc wszelkie zasady będą wprowadzane jednolicie dla całej Polski. Analizy nie są optymistyczne. Najprawdopodobniejszy wariant to utrzymanie obecnych obostrzeń, z ewentualnymi modyfikacjami - powiedział w rozmowie z radiową Trójką rzecznik rządu Piotr Müller.

- Nie możemy wykluczyć żadnego wariantu - obostrzenia mogą zostać złagodzone lub zaostrzone. Omówimy to dziś podczas spotkania Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego - zapowiedział.

Müller mówił również o możliwości otwarcia handlu. W ocenie rządu nie jest to łatwa decyzja, ponieważ niesie za sobą ryzyko zwiększenia liczby zakażeń. 

Rzecznik rządu potwierdził, że podjęto działania w sprawie zakupu szczepionek poza mechanizmem w ramach Unii Europejskiej. - Nie chcę o nich mówić, ponieważ to towar deficytowy w skali światowej - przekazał Müller.

Źródło: Trójka
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA