fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Covid-19

Koronawirus. Minister zdrowia Niemiec zapowiada kiedy rozpoczną się szczepienia na COVID

Jens Spahn
AFP
Niemcy chcą rozpocząć szczepienia grup najbardziej narażonych na ostry przebieg COVID-19 i i pracowników ochrony zdrowia oraz domów opieki społecznej w styczniu - zapowiedział minister zdrowia, Jens Spahn.

- Ale pozostaje prawdą, to co zawsze mówiliśmy, że mroźne zimowe miesiące, gdy większość czasu spędzamy pod dachem, będą najtrudniejsze. To dotyczy okresu do końca zimy - podkreślił Spahn w rozmowie z Deutschlandfunk.

Niemcy przygotowują placówki, gdzie będą prowadzone szczepienia na COVID-19, by były gotowe do połowy grudnia, nawet jeśli szczepionka na COVID-19 nie będzie wówczas jeszcze dostępna.

Konieczność stworzenia specjalnych centrów szczepień jest związana z tym, że szczepionka Pfizera, który wystąpił we wtorek o zgodę na użycie jego szczepionki na COVID-19 w sytuacjach nadzwyczajnych, musi być przechowywana w temperaturze - 70 stopni Celsjusza co wymaga posiadania odpowiedniej infrastruktury.

Spahn dodał, że spodziewa się, iż liczba szczepień na COVID w Niemczech będzie rosła wiosną i latem.

W ubiegłym miesiącu minister zdrowia Niemiec mówił, że Niemcy liczą na pozyskanie 100 mln dawek szczepionki Pfizera i niemieckiego koncernu BioNTech - co pozwoliłoby na wyszczepienie 50 mln Niemców.

Jako pierwsi szczepieni mają być pracownicy ochrony zdrowia, seniorzy i osoby z chorobami współistniejącymi.

Spahn mówiąc o sytuacji epidemicznej w Niemczech przyznał, że mimo pewnego spadku liczby zakażeń nie jest zadowolony. W ciągu ostatniej doby w Niemczech wykryto 13 604 zakażenia. Zmarło 388 chorych na COVID-19.

- Nie jestem w ogóle zadowolony. Te liczby muszą się zmniejszyć. Nie ma wątpliwości  - podkreślił.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA