fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Covid-19

Koronawirus w USA: Dr Fauci martwi się o Święto Dziękczynienia

Dr Anthony Fauci
AFP
- Kiedy opuszczasz miejsce (w którym mieszkasz) i udajesz się na lotnisko, gdziekolwiek ono jest, na stację kolejową etc., prawdopodobieństwo wystawienia się (na działanie koronawirusa) a następnie udanie się do bliskich na tradycyjne Święto Dziękczynienia może, niestety, być źródłem (zakażenia) a nawet wzmocnienia fali epidemii - mówił w rozmowie z PBS główny epidemiolog USA, dr Anthony Fauci.

Dyrektor Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych oświadczył, że nadchodzące Święto Dziękczynienia (przypada w tym roku 26 listopada) jest źródłem jego niepokoju.

- To co mnie obecnie martwi to sytuacja, w której ludzie podróżują z różnych miejsc przyjeżdżając do domu na Święto Dziękczynienia - mówił w PBS dr Fauci.

Amerykański epidemiolog wskazywał jednocześnie, że w USA liczby dobowych zakażeń, hospitalizacji i zgonów chorych na COVID-19 rosną. Jak mówił w obliczu nadchodzącej zimy, kiedy "robi się coraz zimniej, co zmusza ludzi do spędzania czasu raczej pod dachem, niż na świeżym powietrzu", jest to "bardzo, bardzo poważne wyzwanie".

Zdaniem dr. Fauciego osoby, które zdecydują się podróżować w okresie świątecznym "narażą siebie i swoje rodziny na ryzyko".

Osoby, które są zakażone, ale nie mają symptomów, są odpowiedzialne za rozprzestrzenianie się koronawirusa - podkreślił dr Fauci.

- Więc to, o co proszę dziś, to zatrzymanie się na chwilę i wykonanie bilansu strat i zysków z tego, co chcecie robić w święta - zaapelował epidemiolog.

Amerykańskie Centra ds. Kontroli i Prewencji Chorób w ubiegłym tygodniu zaapelowały do Amerykanów, aby ci nie podróżowali po kraju w związku z tegorocznym Świętem Dziękczynienia.

Źródło: CNN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA